Devlet destekli sera kredisi

İşletme adına sağlanan kredilerle, büyük tutarlı yatırımlar karşılanabileceği gibi küçük tutarlı anlık ihtiyaçlar da karşılanabilmektedir.

Devlet tekeli ya da bankalar birlikte ya da ayrı ayrı bu işletmelere kredi sağlayabilir ya da teşviklerde bulunabilir. Bunun tek bir sebebi vardır; çiftçiye destek olmak, üretime yatırım yapmak, ekonomiyi güçlendirmek ve tarımsal çeşitlilik sağlamaktır.

Tüketiciler ve üreticiler açısından farklı sebeplerle önemli olan sera kredileri, sera kurmak isteyen, işletmesini büyütmek isteyen, ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlayan sebebe dayanırlar.

Sera kredilerinin üreticiye takviyesi, yeni yatırımlarda %85 lere kadar çıkabilmektedir. Ödemeler, üreticiye göre esnek ya da düzenli ödemeler olarak farklılık gösterebilmektedir. Bankalar, seraların bahsi geçen kredilere uygun olup olmadıklarını uzmanlar tarafından yapılan eksper çalışmalarıyla önemle incelemektedirler. Proforma faturalar, çiftçi kayıt sistemi belgeleri, arazilerin sahiplik durumları gibi konular titizlikle değerlendirilmektedir.

Söylemek isterim ki, çiftçilik zanaatinin özendirilmesi ve desteklenmesi konusunda devletin çeşitli teşvik ve tarıma dayalı desteklemeleri bulunmaktadır.

 

http://www.kredinotu.gen.tr/devlet-destekli-sera-kredisi/

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s